O WixMag

WixMag to blog poświęcony muzyce elektronicznej i polskiej scenie klubowej. Narodził się w połowie 2015 roku, a jego celem jest pokazanie Polakom, że muzyka klubowa to nie tylko strażackie remizy pełne gwizdków i białych rękawiczek. Chcemy pokazać tą lepszą stronę.

WixMag to pomysł Troyanna realizowany przy wsparciu dwóch blogerów:

Krzysztof Dobosz aka KD3

KD3 wixmag

DJ i producent z trzynastoletnim doświadczeniem, skupiający się na połamanej elektronice (Drum&Bass, Dubstep, Glitch Hop, Breaks). Romansuje też z wieloma innymi gałęziami elektroniki od techno przez house po IDM. Kiedyś współzałożyciel radia internetowego Naniby.com, dzięki któremu poszerzył swoje znajomości w świecie clubbingu i współorganizował kilka imprez klubowych. Jako DJ grał na największych imprezach i eventach w kraju i zdążył zwiedzić pół klubowej Polski. Zwycięzca lub finalista wielu konkursów DJskich i producenckich oraz numer 51 w rankingu DJ / Artysta 2012 roku w konkursie Munoludy na Muno.pl. Romansował również z dziennikarstwem muzycznym, a teraz jest głównodowodzącym na fanpage’u Clubbing Warszawa, gdzie promuje najlepszą muzykę i imprezy w Stolicy.

Sylwester Tymiński

ST

Sylwester muzyką elektroniczną zaczął interesować się w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia po odkryciu takich wykonawców jak The Prodigy, The Chemical Brothers, Fatboy Slim i The Crystal Method. W czasach kiedy internet nie był tak powszechny jak dziś wiedzę na temat muzyki czerpał z czasopism Machina, Techno Party i Laif. W swojej przygodzie z elektronicznymi brzmieniami do takich gatunków jak breakbeat, big beat czy drum’n’bass wkrótce dołączył house. Punktami zwrotnymi było jednak poznanie twórczości legendarnych Massive Attack i zwrócenie się ku mrocznym klimatom trip-hopu oraz projektu Moderat i dyskografii Richarda D. Jamesa, które były wstępem do bardziej złożonych dźwięków zaszufladkowanych ogólnie jako IDM. Obecnie duży nacisk kładzie na odkrywanie nowych trendów w muzyce elektronicznej, które oscylują wokół takich gatunków jak ambient/glitch/experimental/chillwave czy też future garage. Poprzez regularne uczestniczenie w takich festiwalach jak Audioriver i Tauron Nowa Muzyka oraz w dziesiątkach innych imprez i koncertów zrozumiał, że integralną częścią muzyki są występy na żywo. W swoich tekstach zawsze stara się być jak najbardziej subiektywny, aby w sposób jasny i przejrzysty oddać istotę emocji, jakie niesie ze sobą muzyka elektroniczna.

og:image

Cała trójka wnosi do WixMaga całkowicie inne spojrzenie na muzykę klubową, tworząc tym samym oryginalne miejsce w polskim Internecie.

Partnerzy Troyanna