DwuGłos: Daredevil czy DareDEBIL?

Za nami (a przynajmniej za mną) drugi sezon serialu Daredevil. To jednocześnie pierwszy serial, jaki omawiamy w serii DwuGłos.

I pewnie szybko kolejny serial się tutaj nie pojawi z jednego powodu: Patryk ich nie ogląda! Więc wspólne teksty na ten temat nie wchodzą w grę. Tym bardziej byłem zaskoczony, kiedy w styczniu mi powiedział, bym koniecznie Daredevila nadrobił. Bo bardzo długo, mimo wielu dobrych opinii wokół, unikałem tej serii Netflixa. Dlaczego?

Mam kiepskie doświadczenia z serialami superbohaterskimi. „The Agents of S.H.I.E.L.D.” po kilku odcinkach mocno mnie odrzucił od komiksowych adaptacji w telewizji. Dałem jeszcze szansę „Gotham”, które nie było wybitne, ale ze względu na samo uniwersum i multum smaczków mnie wciągnęło. No więc kiedy Patryk polecił mi jakiś serial, to musiałem dać mu szansę. A akurat tak się złożyło, że Netflix wszedł do Polski i miałem znacznie łatwiej.

restaurant belka

W kilka dni nadrobiłem więc sezon pierwszy, a po niedawnej premierze potrzebowałem niewiele czasu, by „połknąć” w całości drugi. Dzisiaj dyskusja o „Daredevil” jako całości, nie tylko drugim sezonie. O jego ulokowaniu pomiędzy światem filmu i telewizji, historycznych scenach walki i kiepskiej muzyce.

Fabuła

1 2 3 4

Gra aktorska

5 6 7 8

Realizacja

9 10 11 12

Sezon pierwszy – czytaj na Oh My Deer

Sezon drugi – czytaj na Oh My Deer

Podsumowanie – czytaj na Oh My Deer

A wy oglądaliście Daredevila?

A na koniec rozwiązanie konkursu z Facebooka DwuGłosu. Gwoli ścisłości, z Patrykiem mieliśmy rozdać po jednym zaproszeniu na Restaurant Week Polska w Gdańsku i w Warszawie. Wybór nie był prosty, ale trzeba go dokonać.

Gdańsk: Madzia Malyna Bianka Babraj

Warszawa: Aleksandra Wnuczek

Dzięki za zabawę, gratulacje dla zwycięzców, których proszę o kontakt mailowy: maciek@troyann.pl. :)

Partnerzy Troyanna