Troylista #81:

Muszę przyznać, że takie kompletowanie tygodniowych playlist jest znacznie przyjemniejsze niż nerwowe szukanie co wieczór czegoś ciekawego na następny dzień. A kilka miesięcy w ten sposób właśnie układałem muzykę.

Teraz mam więcej czasu do skompletowania nowej listy, a to daje mi możliwość przebuszowania różnych zakątków Spotify i odnajdywania utworów, które i mnie często zaskakują. Jednak na początek coś na rozbudzenie: „Wake Up” Arcade Fire. Dopiero potem nówka – Ghost Loft w przyjemnym remiksie Akouo. Ani remiksowanego, ani remiksującego nie znałem, będzie trzeba nadrobić.

Fort Romeau niedawno grał w Warszawie dj seta, a jego album sprzed kilku tygodni jest naprawdę zacny. Stąd obecność „New Wave” w dzisiejszym zestawieniu. Kolejną nowością jest wydany sześć dni temu singiel George’a Fitzgeralda. Jak na niego jest to dość spokojny utwór, ale i tak pewnie na Open’erze będą wszyscy do tego tańczyć. Dalej coś starszego, czyli Zomby z ostatniej płyty sprzed dwóch lat. Ale bym tego posłuchał na żywo…

A teraz już tradycyjna wolta stylistyczna i lecimy z rockiem. :D I kolejny raz do zestawienia wrzucam utwór z nowej płyty Modest Mouse. Nic nie mogę poradzić na fakt, że ta płyta mnie wciągnęła maksymalnie. I nagle przypomniałem sobie o istnieniu zespołu TV on the Radio, dlatego cofnąłem się siedem lat w życiu i przesłuchałem Dear Science. Doskonała płyta. Podobnie jak nieco nowszy krążek Grizzly Bear. „The Hunt” to przepiękna kompozycja.

Może nie wiecie, ale Paul Banks, wokalista Interpolu, wydał kilka lat temu solową płytę pod pseudonimem Julian Plenti. Nie jest to dzieło jakieś wybitnie dobre, ale lubię do niego wracać z sentymentu. A „Skyscraper” ma w sobie to coś. I na koniec The Maccabees, o których istnieniu w ogóle zapomniałem, a swego czasu dużo słuchałem.

Czas leci nieubłaganie, mój gust dalej ewoluuje, co rzutuje także na coś innego. Ponad pięć lat temu zacząłem swoją przygodę jako DJ w kolektywie Shadowplay! Ten twór też mocno ewoluował, a cały ten proces pokażemy w sobotę w Gdańsku na urodzinowej imprezie w Red Light. Po półrocznej przerwie wracam do tego, co przecież sprawia mi tyle frajdy. Do zoba tutaj: https://www.facebook.com/events/1382361012090812/

Partnerzy Troyanna