Co pokaże nam Facebook we wtorek?

facebook-invite

We wtorek około godziny 19 naszego czasu Facebook rozpocznie specjalną konferencję prasową. Tego typu imprezy organizuje on dość rzadko, a to może być zapowiedzią czegoś wielkiego. Tylko czego?

Facebook nie zwykł urządzać konferencji prasowych zbyt często, również w swojej siedzibie w Menlo Park w Kalifornii. Dlatego wszyscy zaczynają się zastanawiać o co może tak naprawdę chodzić. Powstało już kilka teorii. Mam również kilka swoich. Oto one.

Nowy Timeline

Ręka w górę kto nie chciał mieć Osi Czasu i zwlekał do samego końca z jej ustawieniem. No właśnie, Timeline nie wszystkim przypadł do gustu, ale zmiana została przez Facebooka ostatecznie wymuszona wszystkim użytkownikom. Jednak serwis zdaje się sam dostrzegać wady obecnego rozwiązania i testuje już nowy układ Osi Czasu. Odświeżona wersja wciąż podzielona ma być na dwie kolumny, jednak tylko jednak będzie wyświetlać nasze wpisy, zaś druga czynności z wszelakich aplikacji. No i sam układ pod zdjęciem w tle miałby ulec zmianie. Wyglądałoby to tak:

1-730x679

Facebook Phone

O tym, że można przez Messengera od Facebooka wysyłać wiadomości głosowe już pisałem. W zapowiedzi dalszych aktualizacji tego komunikatora pojawiła się funkcja wykonywania połączeń głosowych, zatem nieuniknione, że niebawem będziemy mogli dzwonić do siebie za pomocą Facebooka nie marnując cennych minut z naszego abonamentu. Byłaby to mała rewolucja, która z czasem zmieniła by nasz sposób komunikowania się. Czy to właśnie będzie tematem we wtorek?

Integracja z Instagramem

Minął już niemal rok od momentu zakupu przez giganta tej hipsterskiej aplikacji. Kilka tygodni temu podniósł się (niesłuszny zresztą) raban o nowe warunki korzystania z Instagramu. Ci, którzy nie potrafili (nie chcieli? tl;dr?) przeczytać dokumentu zaczęli głośno krzyczeć „FB SPRZEDA NASZE ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA NIE DAJĄC NAM NAWET GROSZA!!!1111„. Po przestudiowaniu warunków okazało się, że Facebook daje sobie możliwość wprowadzenia w aplikacji fotograficznej reklam społecznościowych na zasadach podobnych do swojego serwisu. Pewnie będzie to wyglądać tak w naszym streamie: „Jacek polubił zdjęcie użytkownika Volkswagen”. Mnie to nie przeszkadza.

Ale dlaczego robić z tego powodu konferencję? Nowe warunki korzystania z Instagram mają wejść w życie… W środę, a zatem jeden dzień po rzeczonej konferencji. Może dokument zawierał nieczytelne dla nas punkty dające Facebookowi możliwość głębszej integracji ze swoim serwisem? Jestem niemal przekonany, że „słowo Instagram” padnie na konferencji. I to zapewne nie jeden raz. Będę liczyć. ;)

Nowe formy reklamy

Czy Facebook pokaże nam nowe możliwości reklam dla marek obecnych na Facebooku? W to akurat wątpię, bo tego typu zmiany wprowadzane są na bieżąco lub na większych wydarzeniach dla społeczności marketerów: fMC (Facebook Marketing Conference) lub f8. Wtorkowa impreza ma dużo mniejszy wymiar, zatem nowości w temacie reklam bym się nie spodziewał.

Wyniki finansowe

W Internecie znalazłem również, teorie, że na konferencji prasowej Facebook poda wyniki finansowe za miniony rok. Debiut na giełdzie, mocny spadek wartości akcji i powolna jej odbudowa… To z pewnością ciekawe tematy odnośnie internetowego giganta. Ale przecież… Wystarczy się nieco orientować by wiedzieć, że dane te spółka poda dopiero 30 stycznia.

 

I tak o wszystkim dowiemy się dopiero we wtorek wczesnym wieczorem. Będę śledzić i informować. ;)

 

Źródła grafik: The Next Web,

Partnerzy Troyanna