#DwuGłos: Oscary 2016

Dzisiaj, w czwartej odsłonie naszego z Oh My Deer wspólnego cyklu DwuGłos zamiast recenzji omawiamy chyba najważniejszy temat w świecie filmu nadchodzących dni – galę rozdania Oscarów.

Na wstępie warto jednak podkreślić, że nie czuję się we wszystkich oscarowych kategoriach silny. Nie zdążyłem nadrobić wszystkich nominowanych filmów. Przez to są niektóre kategorie, w których filmów nie widziałem w ogóle (pierwszoplanowe role żeńskie), a także takie, gdzie jestem prawdziwym ekspertem i obejrzałem wszystkie nominowane produkcje (zdjęcia chociażby).

Możecie potraktować więc poniższą rozmowę bardziej jako rozmowę w knajpie dwóch kumpli, aniżeli wielce merytoryczną debatę filmowych krytyków. Gwoli przypomnienia, w cyklu #DwuGłos zdążyliśmy omówić już dwa filmy, które w tegorocznych nominacjach dominują: „Zjawa” oraz „Spotlight . Na nominacje nie załapał się „Deadpool„, ale też w sumie na żadną nie zasłużył.

Ale przejdźmy do meritum, dziś dyskusja zaczyna się u Patryka. Czy Leo wreszcie zgarnie Oscara? Czy Lubezki ustrzeli klasycznego hat-tricka? Co w dyskusji robi tekst z „Poranku Kojota”? Zapraszamy do lektury!

Najlepszy film – czytaj na Oh My Deer

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa – czytaj na Oh My Deer

Najlepszy aktor drugoplanowy – czytaj na Oh My Deer

Scenariusz oryginalny – czytaj na Oh My Deer

Muzyka – czytaj na Oh My Deer

Dźwięk – czytaj na Oh My Deer

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

 

25 26 27 28

Najlepsza aktorka drugoplanowa

29 30 31 32

Najlepszy reżyser

33 34 35 36

Najlepszy scenariusz adaptowany

37 38 39 40

Zdjęcia

41 42 43 44

Efekty specjalne

45 46 47 48

Zgadzacie się z naszymi wskazaniami? A może macie swoich faworytów? Dalibyście Oscara DiCaprio? Czekam na wasze komentarze!

zjawa1 belkadead

Partnerzy Troyanna