Mój Fejs – Andrzej Tucholski

andrzej t copy

No to ruszam z nowym cyklem na tym blogu. W debiutanckim wpisie w roli głównej wystąpi autor jednego z moich ulubionych blogów – Andrzej Tucholski.

Na czym będzie polegać cykl „Mój Fejs”? Bardziej i mniej znanym osobom będę zadawać dziesięć tych samych pytań. Czego one dotyczą? Naszego sposobu korzystania z Facebooka. Zawsze mnie ciekawiło jak inne osoby używają tego serwisu. Każdy ma inny News Feed, inne aplikacje czy grupy przypięte z lewej strony i inaczej porusza się po serwisie. No i wreszcie, każdy ma coś do powiedzenia na temat Facebooka jako firmy. Wszyscy narzekamy, wszyscy zazdrościmy Zuckerbergowi jego pieniędzy. ;)

Na pierwszy ogień rzuciłem Andrzeja Tucholskiego, autora bloga JestKultura oraz nieco na uboczu (ale nadal ciekawie) – JestBlog. Na JestKultura oprócz recenzji filmów czy muzyki znajdziecie szereg spostrzeżeń nie tylko o kulturze, ale i o życiu jako takim. Zwłaszcza jeden z ostatnich wpisów wbił mi się mocno w głowę. Ale dość tego, najpierw przeczytajcie odpowiedzi Andrzeja, potem zajrzyjcie na jego blogi. Ruszamy!

 

1. Jak dużo czasu spędzasz na Facebooku?

Odkąd mam iPhone’a – jestem na nim bez przerwy. Jeśli nie śpię to jestem online. Nie oznacza to jednak, że co chwilę sprawdzam co się dzieje. „Na gwałt” mam spiętą tylko jedną skrzynkę mailową oraz, oczywiście, telefon jako taki. Reszta czeka na moje okienka sprawdzania sociala. Chyba że chcę coś postnąć. Wtedy hyc, hyc, jest :)

2. Na jakich urządzeniach z nich korzystasz?

Komputer + iPhone.

3. Co przede wszystkim robisz na Facebooku?

Rozmawiam z ludźmi. Chat wygryzł wszystkie inne komunikatory, ostatnio nawet częściowo z smsami.

4. Od kiedy masz konto?

Od wakacji 2008. Zacząłem go jednak używać na poważnie po powrocie z takiego jednego międzynarodowego projektu w Cuneo we Włoszech. Poznałem tam Anglików, Norwegów, Włochów i jeszcze parę nacji i, niestety, na gronie ich nie było :)

5. Świat bez Facebooka byłby…

Inny. Lukę natychmiastowej komunikacji grupowej wypełniłby pewnie jakiś inny projekt. Pamiętaj, że social media to nie tylko FB.

6. Za co go lubisz?

Są tam wszyscy i dzięki niemu bardzo wygodnie mi się rozwija blogowanie :)

7. Co Cię w nim wkurza?

Tysiące zmian i „udogodnień” i w sumie żadne nie działa na 100%. A podobno jednym z głównych punktów charakterystycznych Fejsa była właśnie jego zupełnie bezawaryjność.

8. Boisz się o swoje dane osobowe na Facebooku?

Nie. I tak ich różne skrawki są wszędzie w sieci. Poza tym nie jestem jakimś tajnym agentem, nie przeszkadza mi, że świat wie jakie noszę spodnie lub w jakich godzinach gram w gry. No jej, faktycznie, wielkie rzeczy :) Najwyżej będę miał fajniej dopasowane usługi, z których i tak korzystam.

9. Z jakich sieci społecznościowych poza Facebookiem korzystasz?

Twitter, Instagram i od paru dni – Vine.

10. Gdybym był Zuckerbergiem to…

… współpracowałbym z Fincherem przy produkcji „The Social Network”, żeby efekt końcowy był jeszcze bardziej sexy :) No a poza tym spróbowałbym przekonać zarząd czy tam radę firmy, żeby pewien procent ich ruchu poświęcać pro publico bono. Kontekstowe wybieranie fundacji, na które leci 5% pieniędzy wyklikiwanych w reklamach? Takie rzeczy.

 

To tyle. Następna część cyklu w kolejną sobotę. I tak będzie co tydzień. Mam nadzieję, że cykl wam się spodoba. Zresztą, macie komentarze, w nich możecie hejtować albo oddawać pokłony. ;)

foursquarekom

Partnerzy Troyanna