Mój Fejs – Maciej Czajkowski

maciek 3

Jak zapowiadałem w poprzedniej części – Mój Fejs nie będzie się ukazywać regularnie co sobotę jak kiedyś. Ale będzie, spokojnie. A dzisiaj gościem jest Maciej Czajkowski, pomysłodawca i CEO startupu WebWave.

Standardowa formułka na początek. Maciek kieruje startupem WebWave, który umożliwia tworzenie stron internetowych w prosty sposób. Nawet ja bym mógł to zrobić. Mógłbym ukraść jakieś zdjęcia, pociąć, poskładać i mam gotową stronkę. Są już podobne narzędzia, ale nigdy się nimi nie bawiłem. Przekonajcie się sami (i grajcie o fajny tablet Wacoma).

Wysyłając Maćkowi pytania nie wiedziałem czego się spodziewać, w końcu znamy się bardziej służbowo. Ale czytając odpowiedzi dostrzegłem coś, czego w naszej społecznościowej branżuni się chyba nie docenia: wydarzenia. Maciek twierdzi, że… A zresztą, przeczytajcie sami.

1. Jak dużo czasu spędzasz na Facebooku i co tam porabiasz?

15-20 min dziennie. W Facebooku przede wszystkim korzystam z wydarzeń. Czasami też z Messengera. Tablice przeglądam raczej rzadko i przede wszystkim w poszukiwaniu jakiś ciekawostek.

2. Co myślisz o reklamach na Facebooku?

Mam włączonego adBlocka, który naprawdę skutecznie przede mną ukrywa wszystkie reklamy. Działa do tego stopnia dobrze, że nie jestem nawet w stanie powiedzieć czy i w jakiej formie reklamy na Facebooka się pokazują.

3. 5 lat temu marnowałem czas na…

Już od bardzo dawna staram się nie robić rzeczy, które można by nazwać marnowaniem czasu. 5 lat temu większość swojego czasu poświęcałem na prace w samorządzie studenckim, no i szeroko pojęte życie studenckie.

4. Czy za 5 lat nadal będziesz z niego korzystać?

Na dzień dzisiejszy nie widzę nic, co potrafiłoby zastąpić opcję, którą bardzo lubię i z której często korzystam, czyli wydarzenia. Dla tego wydaje mi się, że za 5 lat dalej będę używał Facebooka nawet tylko po to, żeby łatwo zaprosić na imprezę wszystkich znajomych na raz.

5. Świat bez Facebooka były…

Gdyby nie było Facebok, to istniałby jakiś inny portal społecznościowy, dlatego, paradoksalnie, świat bez niego niczym by się nie różnił

6. Za co go lubisz, a co Cię w nim wkurza?

Tak jak już mówiłem, FB bardzo lubię za wydarzenia. Irytuje mnie to, że cały czas dostaje zaproszenia do zagrania w jakieś gry. (Da się zablokować, kiedyś Ci pokażę ;) – dop. Troyann)

7. Czy Facebook był częścią, tłem jakiegoś ważnego wydarzenia w Twym życiu?

Nie.

8. Gdzie marnujesz czas poza Fejsem?

Tak jak pisałem, staram się nie marnować swojego czasu. Jeżeli jednak już mi się zdarzy, to np marnuje czas na zmywanie naczyń :)

9. Co najczęściej lajkujesz?

Posty na news feedzie.

10. Gdybym był Zuckerbergiem to…

Przestałbym chodzić w gumowych klapkach. :)

11. (Trololo) Czy wiesz, gdzie znajduje się przycisk „wyloguj”?

Pewnie tam, gdzie we wszystkich serwisach internetowych, czyli po prawej u góry, ale głowy za to nie dam. :)

A więc można na Facebooku spędzać mniej niż kilka godzin dziennie. Niewiarygodne! :o Za to całkiem ciekawe jest dla mnie spostrzeżenie Maćka, że nasz ukochany serwis znacznie ułatwił organizację imprez: oczywiście wiadomo, że są osoby, które wysyłają nam po 5 zaproszeń dziennie (ale i je da się zablokować), ale gdy sami chcemy coś zrobić, nawet skromnego – nie ma lepszego i bardziej uniwersalnego niż kapcie… Tfu, serwis Zuckerberga.

PS. Tak, WebWave to klient agencji, w której pracuję. Za wpis jednak nie dostałem żadnego hajsu, a jest to jedynie wsparcie dla projektu, który lubię (serio) i wspieram. Tak jak wcześniej dałem się wylansować Pawłowi z DinnerClub czy Marcinowi ze Wspieram.to. :)

PS2. W ramach swojej pracy dla Maćka byłem producentem animacji. Nie mogę jeszcze powiedzieć słynnej frazy „Ja, proszę pana, jestem producentem kina akcji” („To zobaczysz Pan niezłą akcję!”), ale od czegoś trzeba zacząć. ;)

PS3. Pamiętajcie o trwającym konkursie!

Poprzednio w cyklu:

kacpiiKacper Skoczylas wckjWłóczykij
kasianowakowskaKasia Nowakowska margalMarcin Galicki 1146531_4675499825538_996277195_nViren Bhandari
soma-bay-kitesurfing-jacek-gadzinowskiJacek Gadzinowski Paweł_SieczkiewiczPaweł Sieczkiewicz idaIda Mokwa
386628_2601262144267_1323882993_nDominik Werner 1174876_608723425817062_1416392835_nPiotr Płuciennik aguAgnieszka Wanat
marcoMarco Kubiś blakMichał Blak twitterTweetup
Robert_Stalmach_NewspointRobert Stalmach piotrmalinPiotr Malinowski kamilscheichtKamil Scheicht
monika kamińskaMonika Kamińska tloTomasz Fiedoruk dawidpachaDawid Pacha
fot.: Wiesiek SłupińskiWojtek Grabek kuba pJakub Prószyński AniaKAnna Korzeniewska
darek copyDariusz Szpak fila2Filzo bazyl lia copyBazylia
ilonaaIlona Patro łukasz copyŁukasz Jakóbiak ewaEwa Salamon
Volant kuba ostKuba Jankowski andrzej t copyAndrzej Tucholski

Partnerzy Troyanna