Oto WixMag, czyli blog poświęcony muzyce klubowej

WixMag to blog poświęcony muzyce elektronicznej oraz scenie klubowej. Pierwszy tego typu blog w Polsce.

Są w naszym pięknym kraju strony poświęcone tej tematyce, lecz zajmują się one głównie zapowiedziami oraz relacjami z wydarzeń. Nie kreują opinii. WixMag ma być miejscem wymiany opinii o środowisku klubowym.

Jaka przyświeca nam idea? Chcemy zmienić powszechne rozumienie i nienajlepszą opinię muzyki klubowej w Polsce. Techno to nie są gwizdki i białe rękawiczki. To nie są dresiarze z podwiejskiej remizy. Techno to muzyka zakorzeniona w zupełnie innej ideologii. Na pomysł założenia WixMaga wpadłem w rok przed jego założeniem, w trakcie pobytu w stolicy techno – Berlinie. Uznałem, że chcę zmienić postrzeganie tego środowiska w Polsce. #OcieplanieWizerunkuTechno

Mam dość drwin, kiedy mówię w piątek znajomym, że idę na imprezę z muzyką techno. „Masz w kieszeni gwizdek? Huehuehue.” Chcemy to zmienić, edukować, pokazać pozytywne oblicze środowiska klubowego w Polsce.

Czym jest Wixa? Wiksa? Wiksowanie? Sam termin wziął się nie wiadomo skąd, ale przylgnął do imprezowej części mojego życia – od 2010 roku jestem członkiem kolektywu audiowizualnego Shadowplay!, solowo gram pod pseudonimem Electroyann.

WixMag współtworzony jest przez trzy osoby. Wszystkich poznacie w najbliższym czasie. :)

Każdy z nas wnosi do projektu inne wartości. Każdy z nas jest fanem różnych odłamów muzyki klubowej. Każdy z nas ma ochotę odczarować polskie środowisko.

Dziś zaczynamy ten rozdział. A na dobry początek, mamy dla was konkurs, w którym zgarnąć możecie dwa karnety na festiwal Audioriver!

Partnerzy Troyanna