Wracam do szkoły! [KONKURS]

Mimo, że moja przygoda z edukacją zakończyła się już dwa lata temu, uważam, że uczę się każdego dnia. Czasem jednak szkoła to najlepsza motywacja do nauki. Dlatego pod koniec listopada wracam do szkoły.

Szkoła nigdy mi jakoś nie podchodziła za bardzo. Owszem, chętnie uczyłem się rzeczy, które mnie interesowały lub uważałem za pożyteczne. Za te drugie na pewno nie można uznać studiowanie politologii. Choć i tak starałem się z tych zajęć wynieść ile się da.

Kiedy po obronie licencjatu zacząłem pracować w redakcji portalu Moje Miasto Trójmiasto studia poszły na dalszy plan. Nadal uważałem, że edukacja jest ważna, ale to nie ona zapewni mi pracę. Bo to doświadczenie się liczy. No i ja je zbierałem, bo naprawdę wiele się nauczyłem działając w mediach internetowych. Wiele z tych rzeczy przydaje się do dziś, jak choćby analizowanie statystyk w Google Analytics czy podstawy języka HTML.

Właśnie, programowanie. Od jakiegoś czasu bardzo żałuję, że nie wybrałem innego kierunku studiów, choćby informatyki. Wszak umiejętność programowania to przyszłość i teraźniejszość. Od pół roku próbowałem podjąć się nauki na własną rękę, ale jakoś brakowało czasu lub motywacji. I tutaj z pomocą przyszli do mnie Coder’s Lab.

Coder’s Lab wystartowało rok temu i jest inicjatywą, która ma pomóc rozwijać umiejętności programistyczne w różnych językach przede wszystkim skutecznie i sprawnie. Nie wiem jak to jest na uczelniach publicznych, ale kolega z politologii poszedł też na informatykę i trzy lata zajęło mu nauczenie się fajnych rzeczy. Ja nie mam tyle czasu, więc w zaledwie dwa dni od podstaw nauczę się HTML i CSS.

coders_brand_2

Mam też świadomość, że nie będę od razu mistrzem operowania tymi językami, ale sam kurs da mi motywację do dalszego rozwoju. Bo początki są najtrudniejsze, a sam w domu pewnie bym się szybko poddał. Google nie jest doświadczonym człowiekiem, który pomoże mi z problemami poradzić sobie znacznie szybciej. A z czasem będę mógł sobie rozwijać bloga i tworzyć strony bez pomocy innych. :)

KONKURS

Dlatego nie mogę się doczekać kursu w Coder’s Lab 29 i 30 listopada w Warszawie. I wiecie co? Możecie pójść ze mną! Wspólnie się czegoś nauczymy i będziemy mogli się dokształcać. Z tej okazji mam dla was wraz z Coder’s Lab konkurs – do zgarnięcia jeden darmowy bilet oraz dwie zniżki o wartości 25% na kurs HTML/CSS. Na ten ze mną 29-30 listopada. Jak je zdobyć?

Napiszcie w komentarzu pod tekstem do czego wykorzystacie umiejętność władania tymi językami. Pisanie trojanów? Stworzenie nowego Facebooka? Liczę na was i waszą wyobraźnię. Czas macie do końca poniedziałku, 24 listopada.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Nie ma co zwlekać, czas na rozwiązanie konkursu. Najbardziej spodobały mi się odpowiedzi:

Joanna Azja Sobak – razem zasiądziemy w szkolnej ławie w ten weekend

Krzysiek, Natalia Nowak – do was pofruną zniżki.

Proszę o maile na maciek@troyann.pl w celu przekazania nagród. Gratulacje i dzięki za zabawę!

photo credit: hackNY via photopin cc

Partnerzy Troyanna