Kim jest Troyann?

Cześć!

Nazywam się Maciek Trojanowicz, a to jest mój blog – Troyann. O czym tu piszę? O tym, co mnie jara, a jest to bardzo dużo rzeczy: kultura (z muzyką i filmem na czele), media i technologie. I to tak w skrócie wszystko. Mam nadzieję, że będzie Ci tu dobrze.

Jeśli to dla Ciebie za mało to możesz czytać dalej. Wprowadzę Cię do swojego świata.

Przede wszystkim, staram się być dobrym człowiekiem. Nie zawsze mi to wychodzi, ale z relacji świadków wiem, że idzie mi nie najgorzej.

Staram się dużo uśmiechać, rozśmieszać innych i żartować, głównie z samego siebie.

Zawodowo zajmuję się wieloma rzeczami: robię wideo dla klientów jako współwłaściciel Studia Shadowplay, piszę, tworzę, wymyślam, doradzam w zakresie komunikacji w nowych mediach, szkolę nowych mediów w ramach London School of PR, wspieram biznesowo twórców internetowych.

Po pracy staram się robić fajne rzeczy, spędzać czas z dobrymi ludźmi i chłonąć nowe rzeczy: muzykę, filmy, gry, treści w Internecie i wszystko, co dobre. I czasem o tym właśnie tutaj piszę.

Chyba urodziłem się kilkadziesiąt lat za późno, bo z moim idealistyczno-romantycznym podejściem do wszechrzeczy zdarza mi się smucić nad losami świata i ludzkości, by potem wprowadzać w to wszystko kilka cząstek dobra od siebie. Zarazić uśmiechem, pasją, dobrem.

Świata nie zmienię, mogę za to zmienić siebie i, kto wie, może Ciebie. Choćby trochę.

Kiedyś pisałem tutaj bardziej regularnie, co wprowadziło mnie w stan pracoholizmu. Wyleczyłem się z tego i teraz piszę głównie dla przyjemności. Bo kocham to robić. Robię to od liceum, kiedy tworzyłem pierwsze portale w Internecie. Przez chwilę pracowałem także jako dziennikarz.

Uwielbiam pisać i nic na to nie poradzę. Nie będę się jednak do tego zmuszał. Nigdy nie będę znanym blogerem. Trudno.

Kocham muzykę. Bardzo różną. Nie lubię jej szufladkować. Mój gust najlepiej odda chyba profil w serwisie Last.fm.

Najnowsza, trwająca niemal trzy lata, zajawka to muzyka techno. Muzyka, która w Polsce jest niezrozumiana i niedoceniana. Staram się to trochę zmienić prowadząc WixMaga, czyli kanał na YouTube oraz fanpage poświęcony temu rodzajowi muzyki. Dawniej WixMag funkcjonował jako odrębny blog, ale nie miałem czasu, by prowadzić go odpowiednio dobrze, postanowiłem więc skupić się na Facebooku i YouTube.

Co więc będę robił tutaj oraz na Facebooku, Twitterze czy Instagramie? Będę sobą.

Będą heheszki.

Będą spostrzeżenia na temat mediów i ich rozwoju.

Będzie o ciekawych technologiach.

Będą filmy. Dużo filmów.

Będzie muzyka. Nie tylko techno.

Będą gry (zdarza mi się czasem pograć w coś innego niż Fifa).

Będą też inne mądre przemyślenia, które akurat zawładną moim umysłem. Jak o Warszawie, Berlinie czy nawet polityce (choć tej wolałbym unikać).

Czasem też wyłożę fundamenty swojego zdroworozsądkowego podejścia do życia.

Chcę się dzielić dobrem. Rozsiewać dobro. Bo karma wraca.

Niniejszym, dziękuję za Twoją uwagę. Mam nadzieję, że będzie Ci tu dobrze. Jeśli nie – zrozumiem.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, pisz do mnie śmiało. Tutaj mój adres mailowy: maciek@troyann.pl

Miłego dnia. :)