Katowice, Foursquare i skuteczna ewangelizacja [prezentacja]

564518_10200764561458438_1746344881_n

Już wam się chwaliłem (jest czym!), że miałem przyjemność zostać zaproszonym na śląską edycję Czwartków Social Media, która kilka dni temu temu miała miejsce w Katowicach. Stres mnie nieco zjadł, ale i tak było fantastycznie.

A nie było łatwo. Wystąpienia publiczne są fajne. Chyba, że się debiutuje, a właśnie to miało miejsce w moim przypadku. Ale założę się, że Steve Jobs też na początku nie radził sobie tak jak u schyłku kariery. Miałem też o tyle trudniej, że mówiłem o czymś, co nie każdy zna i lubi – Foursquarze.

Tak czy siak, zdaniem większości, spisałem się poprawnie, choć wrodzona nieufność każe mi mówić, że było wręcz przeciwnie. Do tematu podszedłem ambitnie, chyba zbyt – najpierw psikusa zrobił mi własny komputer – nie chciał połączyć się z Internetem, a to uniemożliwiało włączenie Prezi.

Mówiłem o tym, że Foursquare jest fajny, mało znany w Polsce, a jest właściwie darmową (prawie) platformą do rozwijania lokalnych firm. Pokazałem kilka  przykładów fajnych kampanii spoza Polski – z niemieckim case’m Granata Pet na czele. Na koniec wezwałem wszystkich do wypróbowania serwisu i rozpowszechniania jego istnienia. I chyba się udało, gdyż po prezentacji parę osób się mnie radziło odnośnie funkcjonowania platformy dla biznesu. Ewangelizacja nie jest taka trudna!  :)

To był dopiero II Czwartek Social Media w Katowicach, a już przyciąga niemal setkę osób. Temat nośny to i ludzie chodzą na tego typu spotkania. I dobrze! Sama organizacja wypadła dobrze, zawiódł jedynie mój komputer. A jeśli kiedyś traficie do Białej Małpy to spróbujcie piwa czekoladowego – to jest mistrzostwo! Dzięki za zaproszenie, gościnę i przybite z czytelnikami piątki! :)

A jeśli was nie było to macie samą prezentację. Nie będzie tak fajna, bo okrojona ze wszystkich fajnych dowcipów, które dopowiadałem w międzyczasie. Są cycki!

PS. Całej ekipie z podróży dziękuję bardzo. Z takimi aż chciałoby się jechać na koniec świata!

PS2. Kuba z agencji kręci się! już wie o co chodzi z dwoma palcami. :)

foursquare

Zdjęcie pochodzi z albumu Karola Kaprusiaka, jednego z organizatorów spotkania

Partnerzy Troyanna