Mój Fejs – Kuba Jankowski

kuba ost

Sobota, urodziny kota. A na Troyannie druga część cyklu Mój Fejs. Po premierze w poprzednią sobotę koncept ten spotkał się z ciepłym przyjęciem, dlatego cykl zagości tutaj na stałe. A dzisiaj jego gwiazdą… Kuba Jankowski!

Kuba stał się znany dzięki YouTube’owej serii Matura To Bzdura, w której zadaje pytania napotkanym osobom. Pytania są łatwe, a odpowiedzi…. Cóż. Najlepiej powiedzieć, że różne. ;)

Seria zyskała wielką popularność i nadal jest to jeden z popularniejszych programów internetowych w Polsce. A Kuba jedną z barwniejszych postaci polskiego Internetu. Jesteście ciekawi w jaki sposób korzysta z Facebooka? Zapraszam to lektury!

 

1. Jak dużo czasu spędzasz na Facebooku?

Ciężko mi to dokładnie zmierzyć, ale na pewno dużo. Co prawda, większość z tego czasu to jest bierne korzystanie z facebooka, który jest włączony w tle i woła mnie kiedy dostaję powiadomienie o jakiejś aktywności, ale czynnie byłoby to około 2-2,5 godziny.

2. Na jakich urządzeniach z nich korzystasz?

Komputer, tablet, telefon.

3. Co przede wszystkim robisz na Facebooku?

Publikuję posty, odpowiadam na wiadomości (głównie) i wyszukuję dobrej muzyki na tablicach znajomych.

4. Od kiedy masz konto?

Fiu, fiu.. Facebook na pewno nie był jeszcze modny i znany w Polsce bo powiedzieli mi o nim znajomi z Anglii, u których aktualnie przebywałem. Zabawne, kiedy słyszałem jego nazwę myślałem że może to być portal w stylu książki adresowej, kontaktowej. Facebook bardzo się zmienił od tamtych czasów. To było jakieś 5-6 lat temu.

5. Świat bez Facebooka byłby…

Niewiele by się zmienił bo istniałby by inny „facebook-o” podobny twór.

6. Za co go lubisz?

Lubię go za to, że daje mi możliwość komunikowania się z kim chcę bez względu na odległość, która nas dzieli i daje wiele okazji do poznawania nowych ludzi.

7. Co Cię w nim wkurza?

Uzależnia.

8. Boisz się o swoje dane osobowe na Facebooku?

Nie boje się, bo starannie selekcjonuję informacje, która trafiają do sieci.

9. Z jakich sieci społecznościowych poza Facebookiem korzystasz?

Google+, Twitter, Nk.pl, Instagram.

10. Gdybym był Zuckerbergiem to…

„The Social Network” zgarnąłby wiele więcej nagród na wszystkich galach filmowych.

 

Tak prezentują się odpowiedzi Kuby. Zaskakuje mnie, że tak mało czasu spędza aktywnie na Facebooku. Jak widać, niektórzy mają jeszcze życie poza nim. ;)

Do zobaczenia za tydzień, z kolejną osobą! Ciekawe czy zgadniecie któż to będzie tym razem. Aha – jeśli macie jakieś propozycje to wpisujcie śmiało w komentarzach.

 

Pozostałe wpisy z cyklu Mój Fejs:

Partnerzy Troyanna