Mundial trwa także na Twitterze

Twitter_World_Cup

Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Swiata w piłce nożnej, najbliższy miesiąc minie nam pod znakiem futbolu. Także na Twitterze.

Przyszło nam żyć w pięknych czasach, kiedy nie musimy czekać na zdjęcia i wypowiedzi zawodników do porannego wydania dziennika sportowego, lecz możemy śledzić piłkarskie wydarzenia na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych. A piłkarze biorący udział w mundialu, w przeciwieństwie do polskich, ukochali sobie nie Facebooka, a Twittera. I tam też dodają oni swoje relacje, zdjęcia czy opinie na bieżąco.

Jest ich całe mnóstwo, dlatego ja zdecydowałem się przefiltrować dla was wiele sportowych profili i wybrać jedynie te najciekawsze. Nie tylko samych zawodników, ale także oficjalne konta drużyn czy dziennikarzy, którzy zawsze mają wiele ciekawych informacji z Brazylii.

Piłkarze

Nie może tutaj zabraknąć królewicza Twittera, Cristiano Ronaldo z niemal 27 milionami śledzących. Za nim plasuje się idol gospodarzy turnieju, Neymar, który ma swoją drużynę poprowadzić do mistrzostwa. Jest on także aktywny na Instagramie. Kolejny Brazylijczyk na Instagramie, i jednocześnie jedno z mych ulubionych kont w ogóle, to Dani Alves. Często wrzuca filmy, na których gra na gitarze i śpiewa, robi wszelkie wygłupy i dobrze się bawi. Choć teraz koncentruje się na maksa. ;)

Niestety ostatnio coraz mniej rzeczy publikuje Gerard Pique, a był swego czasem mistrzem wygłupów na ćwierkaczu. Przykład na to, jaki wpływ mają na nas kobiety. Pique grywał kiedyś w Manchesterze United tworząc duet stoperów z Rio Ferdinandem. Ten nie jest już graczem reprezentacji, ale udziela się jako komentator i genialnie nadaje na Twitterze. :)

Z Manchesteru na mundial przyjechał też Sergio Aguero, który, jak na mojego rówieśnika przystało, wrzuca dużo selfie na Twittera. Dużo zakulisowych ciekawostek publikuje na swoim profilu młody Kanonier Jack Wilshere. Na Twitterze działa jeszcze aktywnie wielu innych zawodników uczestniczących w mundialu. Jestem ciekaw czy są w większości w porównaniu do tych nieobecnycDuzh? ;) W każdym razie, nie ma sensu wymieniać tu wszystkich profili, podrzuciłem wam jedynie swe ulubione.

Reprezentacje

Co ciekawe, najpopularniejszy reprezentacyjny profil ma… Drużyna Meksyku. Zapewne większość fanów tego profilu to emigranci z USA, gdzie Twitter jest przecież najsilniejszy na świecie. Równie popularny, a doskonale prowadzony, jest Twitter Brazylijczyków. Ale to mnie nie dziwi – są gospodarzami, próbują nasilać fascynację narodu nie tylko na ulicach, ale także w Sieci.

Oczywiście doskonale w społecznościach radzą sobie Anglicy, dlatego ich profil także mogę wam polecić. Dużo retweetują, wrzucają ekskluzywny content – wiedzą co i jak robić. No i na koniec kadra Hiszpanii, która nie tylko na żywo relacjonuje przebieg przygotowań do meczów, ale też przygotowuje Vine’y, zdjęcia na Instagrama czy retweetuje informacje od samych piłkarzy. Dużo i dobrze.

Dziennikarze

Niestety nie doczekaliśmy jeszcze czasów, kiedy to blogerów zapraszają na sportowe imprezy tej rangi, stać na to jedynie dużych wydawców, dlatego to dziennikarze wciąż donoszą nam na żywo z miejsca zdarzeń. Tylko Ci ogarnięci wiadomo, bo reszta napisze o tym dopiero jutro w gazecie. W Brazylii jest między innymi Michał Pol, jeden z najlepiej tweetujących dziennikarzy sportowych na świecie. Lubię śledzić także Sida Lowe, Brytyjczyka zamieszkałego w Barcelonie i wielkiego znawcę hiszpańskiego futbolu. Podobnie jest zresztą z Grahamem Hunterem, autorem wielu książek o hiszpańskiej piłce.

Pewnie jest jeszcze na Twitterze wiele innych kont godnych obserwowania w trakcie Mundialu, ja wam zaś poleciłem te najbardziej zaufane i najciekawsze. Jeśli macie swoje – wrzućcie w komentarz, chętnie sprawdzę i dodam do listy. Twitter także jest gotowy na turniej, o czym świadczy ten spot:

A ja wam przypomnę jedynie o zbliżającym się Tweetupie.

TWEETUP

Partnerzy Troyanna