Najciekawsze profile na Instagramie: edycja 2015

Instagram w tym roku skończy pięć lat, a ma się lepiej niż kiedykolwiek. Za kilka dni miną cztery lata od kiedy jestem tam aktywny i serwis ten zmienił się nie do poznania. Dlatego dziś znowu pokażę wam moje ulubione, najciekawsze profile na Instagramie.

W poprzednim roku, nieco od niechcenia, wrzuciłem tekst, w którym polecałem autorów zdjęć, które oglądam każdego dnia. Na papierosie, po obudzeniu, przed snem, w autobusie, w oczekiwaniu na burgera. Instagram towarzyszy mi w każdej wolnej chwili. Jest też dla mnie ważnym narzędziem komunikacji. O ile na Facebooku liczba interakcji pod moimi postami zależna jest od zasięgów (a te maleją) i przeważnie jest tego po kilkanaście, o tyle na Instagramie nie mam problemu z uzyskaniem 100 polubień i wielu komentarzy. A obrazem często można powiedzieć znacznie więcej.

A tak w ogóle, wygrzebałem swoje zdjęcie sprzed czterech lat na Instagramie, niezła siara:

 

Potęga tego serwisu, będącego już niemal trzy lata w rękach Facebooka, jest nie tylko liczba 300 milionów użytkowników, ale także treści jakie publikują. Owszem, dominują zdjęcia kotów, psów, jedzenia oraz selfie. Ale w gąszczu mniej wartościowych profili i zdjęć można znaleźć wyjątkowo piękne zdjęcia. Kilka takich profili dziś polecę. Jednocześnie, gdybym miał polecać profile, które lajkuję najczęściej to… Musiałbym dać same modelki lub blogerki. A to wolę zachować dla siebie tego wolę jednak uniknąć. No to jazda!

 

@mattfrench

Matt_French___mattfrench__•_Instagram_photos_and_videos

Jedne z najpiękniejszych fotografii krajobrazu jakie w życiu widziałem. Totalnie rozwala kolorami. Obok pięknych kobiet chyba moje ulubione konto.

@breathegrace

michelle___breathegrace__•_Instagram_photos_and_videos

Na profil Michelle trafiłem z prostego powodu – kolaborowała z wyżej wymienionym Mattem. Odsłania ona kulisy piękna Kanady. Dominują góry, lasy, śnieg i dzikie zwierzęta. Czyli coś co ja mogę podziwiać jedynie na ekranie telefonu.

@iso50

Scott_Hansen___iso50__•_Instagram_photos_and_videos

Obecność Scotta Hansena w tym zestawieniu nie powinna nikogo dziwić. Toż to lider formacji Tycho, którą kocham. Ale nie ma nic za zasługi! Scott po prostu oprócz muzyki tworzy również obrazy, jest grafikiem, co widać po fotografiach i plakatach przez niego publikowanych. Cudowne widoki i kulisy z tras koncertowych.

@emmajwhiteley

emma_jane___emmajwhiteley__•_Instagram_photos_and_videos

 

Marzycie o zamieszkaniu w Kalifornii? Przeglądając zdjęcia z profilu Emmy zapragniecie jeszcze mocniej. Do tego jest ładna, trzeba jej oddać. Dwa w jednym.

@ovors

weronika_izdebska___ovors__•_Instagram_photos_and_videos

Pierwsza w tegorocznym zestawieniu Polka, tworząca absolutnie fenomenalne portrety oraz zdjęcia krajobrazu. Wszystko w dość charakterystycznym stylu. Oglądając jej dzieła od kilku miesięcy rozpoznałbym jej talent nawet bez podpisania zdjęć. Totalnie.

@playstationpl

PlayStation_Polska___playstationpl__•_Instagram_photos_and_videos

Zanim oskarżycie mnie o lizusostwo, zerknijcie na ten profil. Moim zdaniem jest to jeden z najlepiej prowadzonych profili markowych w Polsce – komunikacja z graczami i dla graczy. Często o jakichś promocjach dowiaduję się nie z Facebooka, a z Instagrama właśnie. A ponadto, wchodzą również w interakcje z użytkownikami.

@marta_lovberg

Marta_Anna_Løvberg___marta_lovberg__•_Instagram_photos_and_videos

To dziwna rekomendacja. Niby nie lubię zimy, śniegu, ale jej zdjęcia dają mi jakąś dziwną, kojącą przyjemność. Zwłaszcza w upalne dni.

@nois7

Robert_Jahns___nois7__•_Instagram_photos_and_videos

Instagram bez tego profilu byłby pozbawiony sensu. Kolory. Widoki. Miejsca. Ludzie. Momenty. Wszystko co najpiękniejsze w życiu objęte w ramy kwadratowych zdjęć na Instagramie.

@jankowskimichaljerzy

Michał_Jankowski___jankowskimichaljerzy__•_Instagram_photos_and_videos

Drobna prywata, bo Michał to mój ziomeczek, ale za samo ziomeczkowanie nie wrzucam do tego zestawienia. Michał miał co nieco wspólnego z fotografią, więc ma doskonałe oko do łapania świetnych kadrów. A większość z nich dotyczy mojego ukochanego Gdańska, najpiękniejszego Wrzeszcza. Dzięki niemu mogę pamiętać gdzie się wychowałem i gdzie kiedyś wrócę.

@letargowa

_letargowa_•_Instagram_photos_and_videos

Mówiłem wam już o moim zboczeniu? Co mnie kręci najbardziej. Tak, to krajobrazy. A u niej na profilu tego od groma. Szkoda, że tak rzadko ostatnio.

@katarzynamach

Banners_and_Alerts_i_k___m_a_c_h___katarzynamach__•_Instagram_photos_and_videos

Profil ten wskoczył do zestawienia w ostatniej chwili. No, ale jak miał się tu nie znaleźć, skoro mamy tu do czynienia z doskonałością i sztuką? Gra kontrastem, kolorami, kadrami, mariażem piękna z pięknem. Nie czekaj, klikaj!

@ajkajk

Agata_Jackowiak___ajkajk__•_Instagram_photos_and_videos

Profil Agaty znalazł się tu z jednego powodu: groziła mi, że jak jej nie będzie to mnie zgwałci. Wahałem się do ostatniej chwili.

W zeszłym roku zestawienie miało aż 14 doskonałych profili. W tym roku mam dla was jedynie 11, ale tylko dlatego, że chciałem dać rekomendacje z wyższej półki. Jest jeszcze masa innych, świetnych profili, ale zdarza im się czasem wrzucić coś słabego. Powyższe osoby was nie zawiodą. Ręczę za nie własnym lajkiem. Mógłbym jeszcze podrzucić tutaj drugie tyle modelek i pięknych kobiet, ale to moje skarby. #gollummodeon

Na sam koniec, zapraszam was do mojego arcynudnego i nieartystycznego profilu:

@troyann

Maciej_Trojanowicz___troyann__•_Instagram_photos_and_videos

I czekam na wasze ulubione profile w komentarzach!

 

Partnerzy Troyanna