Najciekawsze profile na Instagramie

tumblr_mzzr7n7idZ1st5lhmo1_1280

Instagram to świetny serwis – same zdjęcia, bez większej psychologii i (jeszcze) bez reklam. Można na nim znaleźć prawdziwe perełki fotografii profesjonalnej i amatorskiej, a ten wpis pokaże wam kilka ciekawych źródeł.

Pewnie nikt nie uwierzy, ale na Instagramie jestem już prawie trzy lata. Dopiero jednak jakieś dwa lata temu, w momencie, gdy została udostępniona aplikacja na Androida, serwis zaczął szybko zyskiwać popularność w Polsce. Taki jestem hipster! I udaję, że umiem robić zdjęcia. Bo tak naprawdę to nie umiem, nie znam się na fotografii, ale lubię oglądać ładne zdjęcia. Zgromadziłem sobie więc wiele ciekawych profili, których przeglądanie umila mi każdy dzień. Wiecie, przerwa w pracy, papieros, papu, jazda autobusem i scrollowanie ładnych zdjęć by poprawić sobie nastrój w tę szarą zimę.

Dzisiaj dzielę się z wami swoimi ulubionymi profilami. Są cycki (prawie), są ładne widoki, są kolorowe, są czarno-białe, są artystyczne, są amatorskie – jest tego pełno, ale kilka profili przykuwa moją uwagę najczęściej. Jest kilka polskich, w tym paru znajomych, są zagraniczne, są nawet osoby znane milionom, ale możecie ich nie kojarzyć z działalności Instagramowej. A powinniście.

Ok, do dzieła. Kolejność jak najbardziej przypadkowa.

 santiagopgm

santiagopgm_on_InstagramDlatego na początek cycki. Prawie. Meksykański fotograf uwiecznia kobiece wdzięki w sposób niezwykle wysmakowany, traktując kobiece ciało nie jak przedmiot, a jako dzieło sztuki. Wrzuca regularnie. Jak można nie polecić?

myspacetom

myspacetom_on_InstagramJeśli używałeś kiedyś serwisu MySpace to z pewnością znasz Toma Andersona – był on z automatu Twoim pierwszym znajomym. Nie ma już nic wspólnego z serwisem Timberlake’a (oprócz zarobionych na nim dolarów), więc podróżuje po świecie i robi KAPITALNE zdjęcia. Jak sam pisze, jego wyzwaniem jest wrzucać jedno wartościowe zdjęcie dziennie. Cholera, wychodzi mu to.

 frotograf

frotograf_on_InstagramWielka miłośniczka muzyki oraz świetna fotograf, czyli Joanna „Frota” Kurkowska z Trójmiasta. Ale dużo podróżuje i wrzuca dobre zdjęcia. Wie jak kadrować, wie jakim filtrem odpalić dane ujęcie i bywa sporo zdjęć z Trójmiasta, a ja ich, jako wygnaniec, łaknę. :)

fotoaktywna

fotoaktywna_on_Instagram-3Dużo zdjęć głównie Wrocławia, ale, podobnie jak wyżej, pięknie uchwyconych i obrobionych. To nie Photoshop, to Instagram.

pepepanjamnik

pepepanjamnik_on_InstagramCoraz częściej zwierzaki mają swoje konta na Instagramie, jedne lepsze, inne gorsze, ale z powodu prywatnej znajomości z Pepe każde jego zdjęcie wywołuje uśmiech na mojej twarzy. :)

 zoliborzmojemiasto

zoliborzmojemiasto_on_InstagramStosunkowo świeży profil, ale bardzo ciekawy. Mieszkając kilka miesięcy na Żoliborzu zakochałem się w tej dzielnicy, a tutaj znajdziecie smakowite smaczki z życia i historii Żoliborza.

lukaszzietek

Podobno jeden z bardziej cenionych fotografów w Polsce. Podobno, bo ja się nie znam, ale fotki to robi fajne. Trochę mody, trochę dziewczyn i dużo innych ciekawych rzeczy. Podobno każda szafiarka jest gotowa się przed nim rozebrać.

 almostviolent

almostviolent_on_InstagramDawniej koleżanka z pracy, obecnie dostarczycielka najpiękniejszych zdjęć Gdańska. Oliwia, częściej proszę, bo tęsknię za Gdańskiem. :)

A wy nic nie zobaczycie, bo ma prywatne ustawienia konta. Heheszki.

 mackozer

mackozer_on_InstagramKrystian Kozerawski to przede wszystkim piszący dla MyApple MacKozer, wielki znawca marki z Cupertino. A do tego robi świetne fotki na Insta. Rzadko, ale bardzo dobrze. Teraz jest w Kalifornii, spieszcie się, bo jest co oglądać.

lukaszbreczko

lukaszbreczko_on_InstagramNie znam typa. Mimo, że czasem wrzuci coś, co nieco przypomina Rick Kids of Instagram, to generalnie jego zdjęcia są wysokiej jakości i z przyjemnością je oglądam. Tylko znowu – nieco za rzadko!

czujny

czujny_on_InstagramA tego typa to nawet znam, bawi się Androidami i robi to dobrze. Lubi szyny. A skoro szyny są długie… Wróć. Każde jego zdjęcie to małe dzieło sztuki.

 nocturne11e

nocturne11e_on_InstagramWszyscy obecnie śledzą wyjazd Jessiki Mercedes do Nowego Jorku na Instagramie, ale tak naprawdę najpiękniejsze foty z Wielkiego Jabłka serwuje nam ten profil. Obłędnie przepiękne zdjęcia. Sorry, Jess, taki mam klimat.

lenaborwanska

lenaborwanska_on_InstagramDużo czerni i bieli, dużo fajnych ujęć i rzeczy nielegalnych. Czyli wszystko co fajne.

muradosmann

muradosmann_on_Instagram

Pamiętacie projekt „Follow me around the world”? Tutaj macie jego ciąg dalszy. Czyli rosyjski fotograf przemierza świat za swoją przepiękną dziewczyną, modelką, która też na Instagramie jest mocno aktywna.

No, to teraz idźcie followować te profile i niech wasz każdy dzień będzie ciekawszy i bardziej kolorowy. Możecie też zacząć śledzić mój profil, ale ja nie wrzucam za wiele ładnych rzeczy. Głównie jedzenie, samojebki i zachody słońca. Jakie profile powinienem jeszcze śledzić?

troyann_on_Instagram-2

Pozostałe wpisy o Instagramie:

A zdjęcie na górze nie jest z Instagrama, a z Unsplash. ;) Autorką jest Caroline Gutman.

Partnerzy Troyanna