Troylista #79

Obiecałem nowe Troylisty co niedzielę, a Wielkanoc to żadna wymówka, by jej nie publikować. Dlatego między kolejnymi kawałkami sernika może zechcecie posłuchać kilku z dzisiejszych utworów.

Miałem dobre flow dobierając nowe utwory do tego zestawienia, bo całkiem sporo nowych rzeczy odkryłem. Nie zapomniałem też jednak o dobrociach sprzed kilku lat. Zaczynamy od wiksiarskiego kawałku CPI, który coraz częściej można w ostatnich tygodniach usłyszeć na klubowych parkietach. Dalej jeszcze lepiej, gdyż nowy Kink. To naprawdę doskonały utwór na imprezy. Ba, od niego swój set zaczął miesiąc temu Dixon, uznany za najlepszego DJ’a 2014 roku.

Poczytaj o konkurencie Spotify – Tidal

Trochę spokojniej jest z utworem zamykającym drugi album Moderat. Dawno go nie słuchałem, a uznałem, że jest tu dla niego miejsce. Przesłuchałem też wreszcie nowego albumu Jacka Sienkiewicza, jednego z wybitniejszych twórców polskiej elektroniki. Pozostając w Polsce, karierę zaczyna szybko robić Baasch. Zapamiętajcie ich, szykuje się nowa polska gwiazda.

W najbliższą sobotę spełni się moje kolejne muzyczne marzenie – zobaczę na żywo Telefon Tel Aviv. Szykuję z tej okazji osobny tekst, ale przyjrzyjcie się im dokładnie. W podobnym klimacie jest Shigeto, mocno niedoceniany artysta. Dalej sięgam po jednego z mych ulubionych DJ’ów – Gui Boratto. Och, jakże bym chciał, by i on w tym roku zawitał do Polski…

Na koniec jedna z nowości od królowej Berlina – Ellen Alien. A nie ruszając się z Niemiec dorzucam Kollektiv Turmstrasse, bo to po prostu niemal doskonały utwór. A na sam koniec Extrawelt, także z Niemiec. Znowu wyszło nam mocno elektroniczne zestawienie, ale cóż począć. Nie mogę wrzucić całej płyty Modest Mouse, którą ostatnio zapętlam do znudzenia.

No to ten, idźcie do kolejnego sernika. Czy sałatki. Czy coś. I nie dajcie się jutro zmoczyć…

Partnerzy Troyanna