Zostań mistrzem Foursquare’a

SXSW Interactive 2011

Kocham Foursquare’a. Niecały rok temu dałem mu szansę i od tego czasu jestem jego wielkim zwolennikiem. Nie jest on pozbawiony mankamentów, ale widzą to inni i sprawiają się je nadrobić. Tak oto trafiłem na aplikację Uber Checkin.

Z serwisu korzystam codziennie i wszędzie. Gdziekolwiek się nie wybieram sprawdzam nowe miejscówki właśnie tam, nierzadko odkrywam nowe, doskonałe miejsca, a równie często dowiaduję się, że ktoś znajomy zmierza w moim kierunku. Mogę albo śmiało kroczyć mu na spotkanie, albo skręcić i go uniknąć. ;)

Niemniej jednak, nie oszukujmy się, najczęściej zameldowań wykonuję w zaledwie kilku miejscach: dom, biuro, przystanek autobusowy, pobliski sklep czy ulubiona knajpa. O ile check-in w nowym miejscu jest ciekawy, o tyle te wykonywane codziennie mogą się szybko znudzić. A przecież nie możemy sobie pozwolić na brak check-ina w biurze, trzeba zostać mayorem (podobno można tym samym wywalczyć awans!).

Szukając rozwiązania tego „problemu” natrafiłem na aplikację zwaną Uber Checkin. Na czym ona polega? Na tym, że automatycznie wykonuje zameldowania, co zwalnia Cię z obowiązku ręcznego wklepywania codziennie tych samych miejscówek. Testuję to rozwiązanie zaledwie kilka dni, ale już wiem, że był to dobry wybór. Jak to działa?

Deklarujesz w aplikacji które miejsca mają wykonywać automatyczny check-in i… Tyle! Możesz określić jaka odległość od danego punktu ma wywoływać akcję, jakie komunikaty będą się wówczas pojawiać i dostajesz powiadomienia o skutecznym przeprowadzeniu zameldowania. Proste i działa. Darmowa wersja aplikacji na iOS pozwala na zdefiniowanie zaledwie trzech lokalizacji i ma kilka dodatkowych ograniczeń, dlatego hard userzy serwisu mogą zainwestować 1,79 euro by cieszyć się pełną wersją. Androidowcy mają za darmo, ale z reklamami.

Ok, ale czy to nie psuje zabawy? To zależy od Ciebie. Możesz zdefiniować sobie do automatycznych meldunków wszystkie miejsca w okolicy, check-inować się gdzie popadnie i nigdy nawet nie zajrzeć do serwisu. Ale to nie ma sensu, cały Foursquare schodzi na dalszy plan. Możesz zamiast tego zdefiniować sobie miejscówki, w których bywasz najczęściej (dom, biuro, pobliski park, warzywniak) i nieco ułatwić sobie zabawę, którą przecież jest 4sq. Na pewno znajdą się oszuści, ale my nie musimy psuć sobie zabawy.

Jest jedna istotna kwestia: Uber Checkin nieustannie korzysta z usług geolokalizacji w telefonie, to zaś oznacza większe wykorzystanie pakietu danych oraz szybsze wyładowywanie się baterii. Miejcie to na uwadze zaczynając zabawę z tą niedoskonałą, ale pomocną aplikacją.

Lubisz Foursquare? Poczytaj o nim więcej:

photo credit: Scott Beale via photopin cc

Partnerzy Troyanna