Jak płacić za Spotify?

ie_gift_card

Czuję się w obowiązku napisać tekst odpowiadający na powyższe pytanie, bo pada ono coraz częściej. Jest wiele metod jak płacić za Spotify.

Biorę udział w konkursie na najlepszego twórcę roku – Gala Twórców. Jestem dość blisko czołówki, więc będę wdzięczny jeśli oddasz na mnie swój głos. Głosować można tutaj.

Z serwisu strumieniowania muzyki rodem ze Szwecji korzystam codziennie od ponad roku. Nie będę się w tym miejscu rozwodził nad tym, jak bardzo Spotify zmieniło moje życie, pisałem o tym choćby tutaj i tutaj. Jednak początki mojej przygody z muzyczną chmurą nie były takie kolorowe. W dniu premiery serwisu w Polsce od razu wziąłem się za testy i nie wahałem się przed zakupem pakietu Premium. Miałem jeden problem – nie miałem PayPala, a moja karta nie była przez serwis akceptowana, więc nie mogłem uiścić opłaty, co też opisałem. Trochę się od tamtej chwili zmieniło, a mój tekst, niestety, wypozycjonował się w Google zbyt dobrze. Czas to nadrobić, stąd ten wpis.

Ale nie tylko dlatego, Spotify powoli, małymi krokami, ale zyskuje coraz większą popularność nad Wisłą. Czuję się nieco samozwańczym ambasadorem tego serwisu, dlatego niemal codziennie znajomi i czytelnicy zadają mi pytania o płatności za usługę. Postanowiłem zebrać to w tym miejscu.

Spotify Premium działa na zasadzie miesięcznej subskrypcji, co oznacza, że kupujesz dostęp do zawartości serwisu (w wersji Premium także na urządzeniach mobilnych) na okres miesiąca i dopiero po upływie tego czasu możesz skończyć korzystanie z płatnej wersji. Decyzję możesz podjąć w każdej chwili na stronie serwisu na podstronie subskrypcja, lecz zmiana wejdzie w życie dopiero wraz z momentem skończenia wykupionego miesiąca.

I teraz najważniejsze, mamy kilka możliwości opłat za usługę.

Karta płatnicza – zostawiasz dane swojej karty, a Spotify co miesiąc ściągnie Ci odpowiednią sumę z konta. Nie wiem tylko czy wszystkie karty system akceptuje, ja miałem z tym problem.

PayPal – jeśli posiadasz konto na PayPal, wystarczy się zalogować, a należna Szwedom suma zostanie z niego ściągnięta w dniu przedłużenia subskrypcji Spotify Premium. Dodatkowo, PayPal mam podpięty pod kartę, dzięki czemu nie muszę się martwić o regularne zasilanie konta, by Spotify mógł spokojnie wziąć moje pieniądze.

Karta podarunkowa – od jakiegoś czasu możesz wygenerować sobie na tej stronie kod, który zapewni Ci dostęp do pakietu Premium na miesiąc, kwartał, pół roku lub cały rok. Płatność za nie jest możliwa wyżej wymienionymi sposobami, ale co istotne: możesz w ten sposób zapewnić Spotify nie tylko sobie, ale i najbliższym w formie prezentu. :) A jeśli nie masz Internetu (to wtedy nie czytasz tego tekstu), a koniecznie chcesz komuś kupić taką kartę możesz zakupić bon dostępny w sieciach sklepów Avans i E. LECLERC.

No, teraz już nie będę musiał każdemu z osobna tłumaczyć co i jak z tym całym Spotify Premium i płatnościami za tę usługę. Mam nadzieję, że wam pomogłem. Miłego słuchania!

Zdjęcie z nagłówka ukradłem ze Spotify, mam nadzieję, że się nie obrażą.

Partnerzy Troyanna