Mój Fejs – Łukasz Jakóbiak

łukasz copy

Jest kolejna sobota – jest kolejna odsłona mojego cyklu! I tym razem w Moim Fejsie na pytania odpowiada osoba, która sama mnie zachęciła do spytania jej o udział – Łukasz Jakóbiak.

W poprzedni czwartek z okazji gali Blog Roku 2012 Onet zorganizował warsztaty dla blogerów. Było ciekawie, a jednym z prelegentów była właśnie prezenter internetowego talk-show 20m2 Łukasza. Łukasz jest osobą, która budzi żywe emocje – w krótkim czasie stał się rozpoznawalną postacią. Udowodnił, że upór i konsekwencja to klucz do sukcesu.

Na wspomnianych warsztatach skupił się na motywacji i opowiadał jak kolejnych gości zaczepiał w miejscach publicznych by zaprosić do wywiadu w swojej kawalerce. Dość szybko wyciągnąłem z tego wnioski: tuż po wystąpieniu podszedłem do Łukasza i zaproponowałem mu udział w moim cyklu. No i się zgodził. A zatem, nie przedłużając, zapraszam do przeczytania jego odpowiedzi.

 

1. Jak dużo czasu spędzasz na Facebooku?
Dosyć dużo czasu, ale jego większość poświęcam na aktywności „zawodowe”, czyli prowadzenie fan page’u i komunikowanie się z fanami programu.

2. Na jakich urządzeniach z nich korzystasz?
Najczęściej korzystam z komputera oraz telefonu.

3. Co przede wszystkim robisz na Facebooku?
Prowadzę fan page 20m2 Łukasza: wrzucam zdjęcia z nagrania programów, dodaję linki do kolejnych teaserów i odcinków, publikuję informacje o akcjach, w które się włączam. Sporo uwagi poświęcam także na rozmowę z fanami programu, którzy mogą poprzez profil na facebooku zadawać pytania gościom programu.

4. Od kiedy masz konto?
Konto prywatne założyłem w 2008 roku, a fan page ruszył razem z programem, czyli w ubiegłym roku.
5. Świat bez Facebooka byłby…
Z jednej strony uboższy o emocje, których dostarcza nam ten serwis, ale z drugiej, o wiele ciekawszy, bo to oznaczałoby, że fenomen na miarę facebooka dopiero przed nami.
6. Za co go lubisz?
Za możliwość szybkiego kontaktu z dużą grupą ludzi i uzyskanie od nich odpowiedzi.

7. Co Cię w nim wkurza?
Wysyłane w ciemno zaproszenia: do grup, na wydarzenia,

8. Boisz się o swoje dane osobowe na Facebooku?
Nie, jestem uważny i staram się oszczędnie publikować osobiste informacje na swój temat.
9. Z jakich sieci społecznościowych poza Facebookiem korzystasz?
Twitter.

10. Gdybym był Zuckerbergiem to…
Dwa razy w roku udostępniałbym za darmo wszystkie pola reklamowe w ramach serwisu, aby każdy mógł poruszać ważne problemy i sprawy, które nas otaczają.

 

Ostatnia propozycja może i wydaje się szalona, ale… Ma ona głęboki sens. Wyobrażacie sobie ogólnoświatową Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Tak jak raz do roku Polacy łączą się w jednym celu, tak ogólnoświatowa akcja, w której Facebook zrzekł by się zysków z reklam na rzecz organizacji pozarządowych, fundacji i innych ważniejszych organizacji mogłaby odnieść wielki sukces. Facebook straciłby zapewne niewiele, zaś miliardowa społeczność portalu żyłaby ważniejszymi rzeczami. Marku, co Ty na to?

Na koniec mam do was prośbę: w komentarzach poniżej dajcie znać czyje odpowiedzi chcielibyście przeczytać w kolejnych odsłonach cyklu. Tymczasem… Dobrego weekendu!

Poprzednio w Mój Fejs:

1.

Partnerzy Troyanna