Najciekawsze profile na Instagramie: edycja 2016

Dziś po raz trzeci chciałbym wam zaprezentować zbiór moich ulubionych profili na Instagramie.

Poprzednie edycje zestawienia cieszyły się sporym zainteresowaniem. W ciągu ostatniego roku do grona obserwowanych przeze mnie profili doszło mnóstwo nowych, jednak większość z nich to modelki, DJ’e, producenci, czyli osoby, które nie publikują szczególnie wybitnych fotografii. Jednak są to osoby, które często zdradzają w tym medium kulisy swoich prac czy życia, więc obserwuję je bardziej z ciekawości niż pięknych zdjęć.

A tutaj jeszcze poprzednie edycje:

Edycja 2014

Edycja 2015

Wśród setek obserwujących jest jednak masa mniej lub bardziej profesjonalnych fotografów, których zdjęcia zachwycają. O dziwo, wielu z nich jest z Polski, a dzięki nim możemy odkrywać piękno naszego kraju, którego czasem nie mamy czasu czy ochoty dostrzec. Mamy też w tegorocznym zestawieniu dużo Kalifornii, Ameryki, jedzonka (wszyscy robią zdjęcia jedzenia, ale nie wszyscy robią to ładnie). Ogólnie wszystko jest super i piękne, dlatego warto dać im follow.

@Chivexp

_chivexp_•_Zdjęcia_i_filmy_Instagramie

To profil należący do Emmanuela Lubezkiego, autora zdjęć do „Zjawy”. I dużo mamy tu pięknych kadrów właśnie z planu tego filmu, portretów i panoram. Nic dziwnego, że jest jednym z lepszych w swoim fachu, skoro i z Instagrama potrafi wyciągnąć tak wiele.

@hajman_

Mateusz_Hajman___hajman___•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

 

Miało nie być cycków w tym zestawieniu, ale jednak Mateusz Hajman pokazuje coś więcej niż roznegliżowane kobiety. Udowadnia, że Śląsk to naprawdę piękne miejsce w tym kraju.

@sassafranski

Adam_Szafranski___sassafranski__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Jedno z moich ostatnich odkryć. Piękna gra światłem, kolorem, która sprawia, że krajobrazy są ukazane w naprawdę przepiękny sposób. I nawet kadr przysłonięty lekko palcem na obiektywie sprawia wrażenie zamierzonego dzieła.

@girlswithgluten

Girls_with_Gluten___girlswithgluten__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Po raz kolejny robię wyjątek dla cycków. Zresztą, przeglądając zdjęcia na tym profilu wcale nie zwracam uwagi na piękne dziewczęta, a na jeszcze piękniejsze jedzenie. To gluten jest tutaj najważniejszy! (Tak, wkręcaj sobie dalej, Maćku…)

@bajej

_bajej_•_Zdjęcia_i_filmy_Instagramie

Bajej (a może ma na imię Pszemek?) jest moim kolegą i mi zapłacił za miejsce w tym zestawieniu. (Tak naprawdę to nie, ale musi być trochę kontrowersji w każdym rankingu.) Poza tym tak dobre zdjęcia i tak mało obserwujących? Nie godzę się na to.

@tomekforby

Tomek_Kwiatek___tomekforby__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Siedział obok mnie w trakcie tworzenia tego tekstu i groził mi śmiercią, więc ze strachu go dodałem do listy. Potem okazało się, że też robi spoko zdjęcia, więc cóż mam do stracenia? Jedynie życie?

@funkyspion

_funkyspion_•_Zdjęcia_i_filmy_Instagramie

Może i nie wszystkie zdjęcia są tu doskonałe, ale… Pokazują miejskie życie takie, jakim jest. Raz ładniejsze, raz brzydsze. A niektóre kadry miejskich krajobrazów są naprawdę piękne.

@magnus___p

Paweł_Magnus___magnus___p__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Ładne rzeczy tu znajdziecie. Naturę, zachody słońca, lasy, miasta… Kto nie lubi zdjęć zachodów słońca?

@alexla_

Aleksandra___alexla___•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Dużo Wrocławia, wnętrz, zewnętrz, kotów, ładnych rzeczy. Takich profili na Instagramie są tysiące, jednak to właśnie Olę śledzą tysiące osób, a Instagram często wyróżnia ten profil w sekcji Discover.

@rodhad_dystopian

Rødhåd___rodhad_dystopian__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Czyli tak zwany Rudobrody z Berghain. Jeden z moich ulubionych producentów i DJ’ów. Wydawałoby się, że was może ta tematyka nie interesować, lecz Rodhad publikuje więcej niż zdjęcia z imprez, studia nagraniowego i selfie z fanami. Potrafi uchwycić nieuchwytne.

@wygrywamzanoreksja

rednacz_➡_Wygrywam_z_Anoreksją___wygrywamzanoreksja__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Były już cycki i burgery, czas na człowieka, który zawodowo para się… Jedzeniem burgerów. I jedzenia. I robieniem temu zdjęć. Całkiem smacznych do tego. I ma ładne imię.

@theblankgab

M___theblankgab__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Kiedyś, zafascynowany Berlinem, szukałem profili z ładnymi zdjęciami tego miasta. I wtedy trafiłem tutaj. I choć nie ma tu zbyt wiele samego miasta, to zdjęcia te naprawdę robią świetne wrażenie.

@michal_koralewski

Michal_Koralewski___michal_koralewski__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Poznań i jego ludzie w kadrze profesjonalisty. Niesamowite miejsca, niesamowite światło, dużo dobra.

@potatounit

wayne___potatounit__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Jedno z moich ostatnich i najlepszych zarazem odkryć w ostatnich miesiącach. Przeglądając zdjęcia z tego profilu mam nawrót miłości do Ameryki (kiedyś nawet amerykanistą chciałem zostać… XD). Cóż, kiedyś wreszcie tam pojadę.

@spencercotton

_spencercotton_•_Zdjęcia_i_filmy_Instagramie

Przypadek identyczny jak powyżej. Mieszka w San Francisco, lecz pokazuje więcej niż Kalifornię, a robi to w sposób fenomenalny.

@samalive

SamAlive___samalive__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

I jeszcze raz to samo, czy ju es end ej w najpiękniejszym wydaniu. W mieście i w dziczy. Ciepło i zimno. Kadry, momenty, kolory, wszystko.

@blazejmalinowski

Blazej_Malinowski___blazejmalinowski__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

Kiedy nie wrzuca plakatów imprez (swoją drogą też są niebrzydkie) czy zdjęć ze swoich setów potrafi zaskoczyć równie ciekawymi kadrami, bawiąc się światłem i przede wszystkim pokazując świat przy wykorzystaniu dwóch jedynie kolorów: czarnego i białego.

Na sam koniec zaś chciałbym wam polecić mój profil. Daleko mu do wyżej rekomendowanych artystów, lecz chyba idę w dobrym kierunku. Chyba, że akurat wrzucę selfie sprzed 11 lat…

@troyann

Maciej_Trojanowicz___troyann__•_Zdjęcia_i_filmy_na_Instagramie

I to na tyle jeśli chodzi o tegoroczne zestawienie. Jeśli macie równie ciekawe profile, o których mogę nie wiedzieć, dajcie znać w komentarzach!

PS. Was też coraz mocniej denerwują reklamy na Instagramie?

Partnerzy Troyanna