Najpopularniejsze teksty 2014 roku

Troyann nie jest blogiem odnotowującym rekordowe liczby odsłon w polskiej blogosferze. Ale wcale nie mam parcia na ilość, wolę jakość. Dlatego też nie hejtuję, nie tworzę kontrowersyjnych treści, które łatwo wleciałyby na Wykop. To nie znaczy, że czytają mnie tylko mama, ja i kot.

Dziś chciałbym Wam zaprezentować najlepsze (i najlepiej klikane) teksty z ubiegłego roku. Ten tekst miał polecieć przedwczoraj, ale wzięło mnie na sentymenty przed Sylwestrem. Jedne lepsze, inne nieco mniej, ale żadnego się nie wstydzę. A to już coś. Wam chyba też się podobają, sądząc po liczbach polubień i udostępnień. Let’s go!

10. Poradnik

Przygotowywany przez kilka dni, opublikowany w grudniu, ale całkiem popularny. Byłoby lepiej gdyby zastosował osobne naliczanie odsłon na każdą podstronę, ale takie sztuczki mnie nie jarają.

1118 odsłon

9. Nie narzekam. Zapierdzielam.

Moja reakcja na akcję Wojtka Kardysia i Konrada Kruczkowskiego. Wyszło bardzo fajnie i zmotywowało parę osób do działania, a to największa nagroda za pracę.

1271 odsłon

8. Ask.fm – nie tylko dla gimbusów

W tym tekście starałem się obalić mit, że z serwisu Ask.fm korzystają tylko osoby młode i inni nie mają tam czego szukać.

1323 odsłony

7. Dlaczego warto korzystać z Foursquare’a?

Tutaj z kolei przekonywałem ludzi do korzystania z tego serwisu geolokalizacyjnego. Widząc kolejne osoby dołączające do ekosystemu (czyli też Swarma), całkiem skutecznie.

1522 odsłony

6. Najlepszy dar losu w historii bloga

Również stosunkowo świeży tekst, wspierający oddolnie akcję charytatywną Szlachetnej Paczki. Wyszło naprawdę fajnie, a podziękowania za ten tekst to jedna z milszych rzeczy, jakie otrzymałem w tym roku.

1548 odsłon

5. Nie warto płakać nad zalanym MacBookiem

Cóż, w lutym szklanka wody rozlała się nad moim komputerem. O dziwo, nie zrobiłem sobie z tego powodu krzywdy. Podobnie po niedawnym przypaleniu go świeczką. :)

1708 odsłon

4. Dwa lata z nią

Osobiście uważam to nadal za najlepszy tekst, jaki w życiu dotąd opublikowałem. Bo o Niej.

2912 odsłon

3. Jak płacić za Spotify?

Sukces tego tekstu wynika jedynie z dobrego pozycjonowania. Osobiście mój mały sukces, ponieważ rok wcześniej opublikowałem tekst mocno krytyczny, który zajął wysokie miejsce w wyszukiwarkach. Chciałem go zdepozycjonować pisząc ten lepszy, co udało się dokonać w trzy tygodnie. To znaczy, że umiem w SEO.

2993 odsłony

2. Najciekawsze profile na Instagramie

Moje propozycje najfajniejszych profili na Instagramie. Wybór mocno subiektywny. Aha, niedługo szykuje się druga edycja.

4095 odsłony

1. 5 rzeczy, których nie zrobisz na festiwalu muzycznym

Swoje festiwalowe doświadczenie przekułem w ten tekst, który swój sukces zawdzięcza fanom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – banda Owsiaka udostępniła ten tekst na Facebooku i Twitterze serwując mi lawinę czytelników. Dzięki!

14444 odsłony

Mam nadzieję, że za rok w tym zestawieniu znajdą się teksty mające minimum 5000 odsłon. No co? Mam swoje ambicje. ;)

Partnerzy Troyanna