Mój Fejs – Paweł Sieczkiewicz

Paweł_Sieczkiewicz

Po długim i ciężkim tygodniu nadeszła sobota. A to oznacza to co zawsze: kolejna odsłona mojego Fejsa. A dziś będzie całkiem smacznie.

Bo gościem jest dziś Paweł Sieczkiewicz, człowiek, który w swojej pracy łączy dwie moje pasje: internety i jedzenie. :) Mogę dodać, że post jest sponsorowany burgerami. Wielooooma burgerami. Ale nie kupionymi. Zrobionymi wspólnie. Jak?

Otóż Paweł z zespołem rozwija nową sieć społecznościową, jaką jest DinnerClub. Jej istnienie polega na tym, że umawiasz się ze znajomymi (ale nie tylko) na wspólne gotowanie. Podajesz czas, miejsce i zapraszasz innych podając także listę potrzebnych składników. Weźmy na przykład burgera (bo czemu nie?!). Zakładam wydarzenie, zapraszam 5 osób do siebie i mówię, że potrzebne jest mięcho, buły, warzywa, bekon, sos. Ja ogarnę mielone, a wy zaznaczcie co weźmiecie by się nie dublować. Spoko opcja, co? Niby można się umawiać przez telefony i Facebooki, ale tutaj jest łatwiej.

No i skoro kilka tych burgerów pochłonąłem, zechciałem Pawłowi podziękować zapraszając go dziś na me łamy. Lecimy!

1. Jak dużo czasu spędzasz na Facebooku i co tam porabiasz?

Zastępuje mi często emaila i RSS’y. Odpisuję na wiadomości, czytam artykuły, które podrzucają mi znajomi. Przez to, że notorycznie używam tabletu (tableta?), jestem ciągle online, choć brzmi to jak spowiedź uzależnionych, mam nadzieję, że nie taki jest cel? ; )

2. Co myślisz o reklamach na Facebooku?

Kiedy my je używamy są spoko. (śmiech) To fajne narzędzie do zbierania dobrze dobranego ruchu, ale co raz droższe. Najczęściej wykorzystujemy je przy testach. Od strony użytkownika, mam już banner-blindness, czyli podświadomie ich nie zauważam, ale przyznam, że kilka razy trafiłem na cos ciekawego dzięki reklamom FB!

3. 5 lat temu marnowałem czas na…

Zastanawiam się. W gry już dawno nie grałem… Spędzanie czasu ze znajomymi to nigdy nie jest strata czasu… W sumie robiłem to samo co teraz tylko na innym poziomie. Tworzyłem projekty, rozpoczynałem, rozwijałem, zamykałem. Potrafiłem już programować. Dużo czasu poświęcałem na treningi muay-thai w Gladiatorze. Startowałem w bitwach freestyle’owych. Mam super wspomnienia. Nie pozwalam sobie na marnowanie czasu, to nie w moim stylu.

 4. Czy za 5 lat nadal będziesz z niego korzystać?

Nadal będę rozmawiał z ludźmi, nadal będę ciekawy co u nich słychać – a czy będzie to w tej czy innej formie to bez różnicy. Nie sądzę, żeby FB groził szybki upadek.

5. Świat bez Facebooka byłby…

Pewnie światem naszej-klasy albo Grona. Mam na mysli to, że ludzie zaakceptowali już komunikację internetową i idą tam gdzie jest najwięcej osób i mogą się komunikować w najprostszej formie, jesli nie przyszedłby Facebook, dalej używali by wspomnianych serwisów zamiast wrócić do telefonów stacjonarnych i listów.

 6. Za co go lubisz, a co Cię w nim wkurza?

Lubię za szybkość informacji, to co mnie wkurza jest generowane przez ludzi, więc za co obwiniać narzędzie? ;)

7. Czy Facebook był częścią, tłem jakiegoś ważnego wydarzenia w Twym życiu?

Nic mi szczególnego nie utkwiło w pamięci. Kiedyś późną nocą toczyliśmy z Konradem Latkowskim rozmowy o braku przypadków w życiu. Mimo, że teraz sobie nie przypominam, to na pewno wiele rzeczy by się nie wydarzyło gdyby nie kontakt na FB… ale za to wydarzyłyby się inne… ;).

8. Gdzie marnujesz czas poza Fejsem?

Teraz jest okazja by uzupełnić pytanie nr 3 ;). Na codzień jestem Project Managerem w www.brokenrules.pl który jest częścią Grupy Etendard. Tworzymy aplikacje mobilne. Oprócz tego trenuję muaythai w Academia Gorila www.facebook.com/GorilaAkademia. Sporo czasu zajmuje mi też www.DinnerClub.pl który służy do umawiania się na wspólne gotowanie.

9. Co najczęściej lajkujesz?

Hym, posty branżowe i filmy Michała Sadowskiego.

10. Gdybym był Zuckerbergiem to…

Szybko zmieniłbym nazwisko na Sieczkiewicz. Oczywiście, że bym podglądał wasze prywatne wiadomości. No bo kto by tego nie robił?

11. (Trololo) Czy wiesz, gdzie znajduje się przycisk „wyloguj”?

Wiem, żeby unikać karnych…

W sumie… Ja też bym czytał wiadomości jakichś znanych osób. Ale co tam, jest sobota. Idźcie się rozrywać. Ja za kilka chwil wrzucam kolejny wpis. :)

idaIda Mokwa
386628_2601262144267_1323882993_nDominik Werner 1174876_608723425817062_1416392835_nPiotr Płuciennik aguAgnieszka Wanat
marcoMarco Kubiś blakMichał Blak twitterTweetup
Robert_Stalmach_NewspointRobert Stalmach piotrmalinPiotr Malinowski kamilscheichtKamil Scheicht
monika kamińskaMonika Kamińska tloTomasz Fiedoruk dawidpachaDawid Pacha
fot.: Wiesiek SłupińskiWojtek Grabek kuba pJakub Prószyński AniaKAnna Korzeniewska
darek copyDariusz Szpak fila2Filzo bazyl lia copyBazylia
ilonaaIlona Patro łukasz copyŁukasz Jakóbiak ewaEwa Salamon
Volant kuba ostKuba Jankowski andrzej t copyAndrzej Tucholski

 

Partnerzy Troyanna