Mój Fejs – Viren Bhandari

1146531_4675499825538_996277195_n

Czasem w tym cyklu pojawiają się osoby, których jeszcze osobiście nie poznałem. Taka sytuacja ma miejsce dziś, a Viren Bhandari znalazł się tutaj na prośbę czytelników. A poza tym jest to strasznie pozytywna osoba, przynajmniej taką wydaje się być śledząc jego profil.

Viren do Polski przybył ponad dekadę temu i niemal od samego początku robi Internety. E-commerce, marketingi, startupy, a od niedawna także blog. Ale zamiast pisać o nudnych marketingach Viren Gotuje, po prostu. To, co sprawia, że nie da się go nie lubić (nawet jak się nie zna) to pełen optymizm w niemal każdej jego wypowiedzi i komentarzu. Są ludzie, których po prostu nie da się nie lubić (najbliższe skojarzenie to Yuri Drabent).

Ponadto urzekający jest jeszcze styl pisania Virena. Polski język nie jest łatwy, dlatego nawet po 12 latach w tym kraju ciężko poznać tajniki tej mowy. Viren często popełnia błędy, ale jest to bardziej urocze niż hańbiące. Dlatego też pozwoliłem sobie nie poprawiać jego odpowiedzi na pytania – nie mam zamiaru dyskredytować swojego gościa, ale po prostu lepiej zaprezentować jego prawdziwe oblicze. Mam nadzieję, że rozumiecie. :)

1. Jak dużo czasu spędzasz na Facebooku i co tam porabiasz?

Na Facebooku jestem cały czas, nawet kiedy śpię. Przez Facebook mam większy kontakt z klientami (B2B i B2C), z friendsami. Obserwuje jaka kolejna głupota jest na topie i w jaki sposób można kreować tok myślenia ludzi, które siedzą na fejsie lub serwisach aka social i łykają co padnie. Jest to ciekawy zjawisko gdzie widzę w jakim kierunku idzie nowa generacja.

2. Co myślisz o reklamach na Facebooku?

Na temat reklamę na Facebooku myślę tak samo jak inny reklamy czy to TV czy w inny serwisach: „Każdy chcę moje pieniądze i w zamian wciska mi shitu”. Teraz instalowałem ad blocka i mam spokój.

3. 5 lat temu marnowałem czas na…

Nigdy nie marnowałem czasu, zawszę uczę się coś nowego, no dobra mało lub bardziej użytecznego.

4. Czy za 5 lat nadal będziesz z niego korzystać?

Nie wiem czy za 5 lat facebook będzie, bo już od jakież czas widzę trend gdzie co raz bardziej ludzie korzystają z innych ciekawy serwisów, czy to Vine czy Snapchat itp itd. Facebookowi czeka to samo co czeka każdemu (śmierć). Wiem, prawda jest bardzo bolesna. Nie wiem czy wróciłeś uwagę na mega fajny zjawisko które ja osobiście uwielbiam i to jest social cooking (wspólny gotowania), social meetups (wspólny picia jak dla mnie) to zjawisko pokazuje że ludziom jest brak relacji face 2 face. Nie chcą komunikować tekstowo już, ten głód pokazania siebie (JA JA JA! ME ME ME!) przeciąga wiele osobom do serwisów które wymieniłem powyżej.

5. Świat bez Facebooka były…

Świat bez Facebooka byłby taki sam jaki jest teraz, ale wolniejszy.

6. Za co go lubisz, a co Cię w nim wkurza?

Za co go lubię? Hmmm… Hmmmm…. „Zarabiam na ten serwis, sprzedając skarpetki!” A co mnie wkurza? Jesu mega trudny pytania.. Wkurza mnie to, że każdy na Facebooku jest ekspertem od każdy temat. O!

7. Czy Facebook był częścią, tłem jakiegoś ważnego wydarzenia w Twym życiu?

Tak, mój były startup Inflavo wiązany z social commerce, która był pierwszym takim startupem (kurde, jak ja nie lubię słowa startup) w Polsce, zyskał inwestora na ponad milion PE EL EN (zł). Już nie jestem wiązany z Inflavo, ale każdemu zachęcam korzystanie z tej aplikacji jeśli chcecie sprzedawać na Facebooku (wiem, chamska reklama to była hahahaha).

8. Gdzie marnujesz czas poza Fejsem?

Nigdy nie marnuje czas (uświadom to sobie sobie :p). Kiedy nie jestem na fejsbuniu to jestem w moim ogrodzie pilnuje warzywa i owoce, i gotuje po Indyjsku.

9. Co najczęściej lajkujesz?

Lajkuje tematyki wiązany z branżunio, głupoty ludzkie (tu uczę co mam nie zrobić w moim życiu).

10. Gdybym był Zuckerbergiem to…

To.. to.. to zrobiłbym to samo co on zrobił i wywaliłbym age limit żeby młodzi korzystali z Facebooka.

11. (Trololo) Czy wiesz, gdzie znajduje się przycisk „wyloguj”?

Tak wiem gdzie jest, ale nie korzystam z tego.. bo PO CO! LOL!

Prawda, że pozytywnie zakręcona osoba z Virena? :) Mam nadzieję, że wasz weekend minie równie pozytywnie!

 

soma-bay-kitesurfing-jacek-gadzinowskiJacek Gadzinowski Paweł_SieczkiewiczPaweł Sieczkiewicz idaIda Mokwa
386628_2601262144267_1323882993_nDominik Werner 1174876_608723425817062_1416392835_nPiotr Płuciennik aguAgnieszka Wanat
marcoMarco Kubiś blakMichał Blak twitterTweetup
Robert_Stalmach_NewspointRobert Stalmach piotrmalinPiotr Malinowski kamilscheichtKamil Scheicht
monika kamińskaMonika Kamińska tloTomasz Fiedoruk dawidpachaDawid Pacha
fot.: Wiesiek SłupińskiWojtek Grabek kuba pJakub Prószyński AniaKAnna Korzeniewska
darek copyDariusz Szpak fila2Filzo bazyl lia copyBazylia
ilonaaIlona Patro łukasz copyŁukasz Jakóbiak ewaEwa Salamon
Volant kuba ostKuba Jankowski andrzej t copyAndrzej Tucholski

 

Partnerzy Troyanna